Сторінка фізінструктора
Зміцнити здоров'я дитини в дитинстві, не допустити, щоб дитина вступила в юність кволою і млявою - це означає дати їй всю повноту життєвих радощів.

В.О. Сухомлинський

Фізінструктор інформує

Рухова активність дітей дошкільного віку є природною біологічною потребою, ступінь задоволення якої багато в чому визначає подальший структурний і функціональний розвиток дитячого організму.
Важливим засобом забезпечення рухової активності дітей в дошкільному закладі є заняття з фізичної культури та ранкова гімнастика.
Інструктор з фізичного виховання нашого закладу працює над проблемою: " Фізичний розвиток дошкільнят, популяризація занять спортом та пропаганда здорового способу життя ".

Завдання, які виконуються на заняттях з фізичної виховання:
• навчально-тренувальні та сюжетні;
• тематичні;
• фізкультурно-пізнавальні;
• ігрові;
• оздоровчі.
Так як провідним видом діяльності дітей дошкільного віку є гра, та заняття з фізичного виховання в нашому садочку проводяться з використанням рухливих ігор, на заняттях використовується спортивний інвентар (м'ячі, обручі, дуги, палиці, прапорці, скакалки та ін.) та спортивне обладнання (колода, спортивна драбини ...).
На заняттях діти виконують:
- загально-розвивальні вправи (біг, стрибки...) з поступовим збільшенням навантаження;
- вправи корегуючого спрямування (для профілактики порушення постави та плоскостопості);
- вправи для формування певних фізичних якостей та навиків, для впливу на різні м'язові групи з поступовим розподілом навантажень;
- рухливі ігри.
В теплу пору року заняття з фізкультури проводяться на свіжому повітрі - на спортивному майданчику, а в холодну пору року - в спортивному залі.
Велике значення має рухова активність в ранковий час. Для її забезпечення в нашому садочку щоденно проводиться ранкова гімнастика. За допомогою загально-розвиваючих вправ дітки активізуються та налаштовуються на подальшу роботу. Дуже важливо, щоб виконання вправ ранкової гімнастики увійшло в звичку, тому ми радимо батькам, на власному прикладі, показувати дітям необхідність її виконання.
Поради батькам:
1. Щоденно виконуйте разом з дитиною ранкову гімнастику, виходьте на прогулянки;
2. Разом з дитиною здійснюйте пішохідні прогулянки та туристичні походи;
3. Залучайте дитину до виконання основних рухів - ходьба, біг, стрибки, вправи з м'ячем, лазіння, повзання;
4. Грайте з дитиною в рухливі та спортивні ігри;
5. Беріть участь разом з дитиною у проведенні спортивних свят, розваг, що організовуються дошкільним закладом;
6. Катайтеся разом з дитиною на велосипеді, роликах, грайте у бадмінтон, теніс, футбол, стрибайте на скакалці.

Міцного здоров`я Вам
та Вашим дітям