Наш навчальний заклад
Безпека життєдіяльності та Цивільний захист

Пріоритетним завданням системи дошкільної освіти є охорона життя, збереження та зміцнення здоров'я дошкільників, тому що, на наше глибоке переконання, вберегти дитину від негараздів - це значить закласти фундамент для її здорового розвитку, допомогти жити повноцінно і щасливо.

Організаційна структура цивільного захисту в КЗ "ДНЗ №7 ВМР" будується за принципами, що діють на всіх об'єктах господарського комплексу, але з урахуванням специфіки ЗДО.

Метою цивільного захисту закладу є завчасна підготовка об'єкта до захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, зниження втрат, створення умов для підвищення стійкості роботи закладу, своєчасного проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.

Відповідальність за організацію та стан цивільного захисту, постійну готовність його сил і засобів до проведення зазначених робіт покладається на начальника цивільного захисту - керівника Просєкову О.В.

При керівникові (начальник ЦЗ) створний штаб ЦЗ - орган управління начальника. Склад штабу комплектується штатними працівникамиЗДО», які не звільнені від виконання основних обов'язків. Штаб складається з начальника, його заступників (помічників), інших фахівців.

 

Робота штабу організовується шляхом видання наказів, розпоряджень і вказівок начальника ЦЗ, начальника штабу та рішень місцевої державної адміністрації. Головна функція штабу ЦЗ - здійснення заходів щодо захисту вихованців та працівників навчального закладу, забезпечення вчасного оповіщення їх, а також населення про загрозу або виникнення НС. Штаб організовує та забезпечує безперервне управління ЦЗ об'єкта, розробляє план дій органів управління і сил ЦЗ навчального закладу із запобігання та ліквідації НС, періодично коригує та забезпечує його виконання, організовує і контролює навчання працівників закладу з ЦЗ. Головне завдання цивільного захисту КЗ "ДНЗ №7 ВМР" є:

- забезпечення готовності до проведення заходів щодо захисту дітей та працівників ДНЗ при будь - яких надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру;

- поліпшення в дошкільному закладі якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки і захисту життя в надзвичайних ситуаціях;

- удосконалення теоретичних знань і практичних навичок педагогічних працівників дошкільної установи із питань захисту і дій в умовах надзвичайних ситуацій;

- пропаганда кращого педагогічного досвіду з проблем виховання і організації заходів щодо попередження і реагування на надзвичайні ситуації.

Напрямки реалізації завдання

 

 

 

 

«Абетка безпеки», розроблена ДСНС, з можливістю встановлення відповідного мобільного додатку на смартфон. Доступна за посиланням - abetka.dsns.gov.ua. 

План дій вихователя в разі аварійного блокування

Після сигналу «Увага всім» (звук сирени, сповіщення у відповідних мобільних додатках тощо) про надзвичайну ситуацію відповідальний сповіщує екстрені служби. Якщо евакуація за межі будівлі неможлива, вихователі розпочинають процедуру аварійного блокування в закладі.

Рішення про евакуацію, маршрут і місце евакуації ухвалює керівник закладу (Постанова КМУ «Про затвердження Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій» від 13.10.2013 № 841).
Подайте дітям сигнал про евакуацію в будівлі. Увесь персонал закладу відповідальний за дітей, які перебувають поруч у момент аварійного блокування.
Зачиніть двері зсередини приміщення, за можливості додатково заблокуйте їх. Зберіть дітей у визначеному місці якомога далі від вікон. Візьміть тривожну валізу.
Якщо кімнату неможливо закрити, залишайтеся в ній і намагайтеся зберігати тишу.
Евакуюйте дітей до заздалегідь визначеного місця. Перевірте кількість дітей. У разі відсутності когось із дітей повідомте адміністрацію.
Повідомте адміністрацію та батьків про поточну ситуацію, стан дітей та персоналу.
Заспокойте дітей та намагайтеся зберігати тишу. За можливості періодично перевіряйте оновлення інформації.
 
Примітка. Підготовлено відповідно до додатка 3 до листа МОН «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні» від 02.04.2022 № 1/3845-22.
 
 
План дій вихователя в разі укриття в приміщенні закладу

Після сигналу «Увага всім» (звук сирени, сповіщення у відповідних мобільних додатках тощо) про надзвичайну ситуацію відповідальний сповіщує екстрені служби. Вихователі розпочинають евакуацію дітей в укриття в приміщенні закладу.

Рішення про евакуацію, маршрут і місце евакуації ухвалює керівник закладу (Постанова КМУ «Про затвердження Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій» від 13.10.2013 № 841). Керівник залишається в приміщенні закладу, поки не буде евакуйовано весь персонал і дітей.
Подайте дітям сигнал про евакуацію. Порахуйте дітей. Візьміть тривожну валізу та супроводьте дітей в укриття.
В укритті проінструктуйте дітей, як розміститися в залежності від типу надзвичайної ситуації.
Перевірте наявність на верхньому одязі дітей бирок з відомостями про дитину, адресою проживання батьків і контактними номерами телефонів.
Перевірте ще раз кількість дітей. У разі відсутності когось із дітей повідомте адміністрацію. Сповістіть адміністрацію та батьків про виникнення надзвичайної ситуації.
Заспокойте дітей. Переконайтеся, що діти їдять і п'ють, якщо це можливо.
Залишайтеся в укритті, допоки не отримаєте подальшу інформацію від екстрених служб чи адміністрації закладу.
 
Примітка. Підготовлено відповідно до додатка 3 до листа МОН «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні» від 02.04.2022 № 1/3845-22.
 
 
План дій вихователя в разі евакуації за межі закладу

Після сигналу «Увага всім» (звук сирени, сповіщення у відповідних мобільних додатках тощо) про надзвичайну ситуацію відповідальний сповіщує екстрені служби. Вихователі розпочинають евакуацію дітей за межі закладу.

Рішення про евакуацію, маршрут і місце евакуації ухвалює керівник закладу (Постанова КМУ «Про затвердження Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій» від 13.10.2013 № 841). Керівник залишається в приміщенні закладу, поки не буде евакуйовано весь персонал і дітей.
Подайте дітям сигнал про евакуацію. Порахуйте дітей. Візьміть тривожну валізу. Для того щоб підвищити ефективність організації дітей під час евакуації, за потреби використайте евакуаційні канати.
Евакуюйте дітей запланованим маршрутом. У разі блокування основного маршруту використовуйте запасний.
Евакуюйте дітей до заздалегідь визначеного місця. Перевірте ще раз кількість дітей. У разі відсутності когось із дітей повідомте адміністрацію.
Заспокойте дітей. Переконайтеся, що діти їдять і п'ють. Повідомте інформацію про місцезнаходження дітей батькам.
Перевірте наявність на верхньому одязі дітей бирок з відомостями про дитину, адресою проживання батьків і контактними номерами телефонів.
Залишайтеся в укритті, допоки не отримаєте подальшу інформацію від екстрених служб чи адміністрації закладу.

Примітка. Підготовлено відповідно до додатка 3 до листа МОН «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні» від 02.04.2022 № 1/3845-22.
 
 
 Що робити, якщо немає мобільного зв'язку. Поради ДСНС

Якщо ваш смартфон - за межами дії мережі мобільного оператора, спочатку потрібно перевірити його справність. Якщо він все ж працює, це означає, що мережа зв'язку відсутня на території вашого перебування. Інколи проблема саме з певним оператором, тому бажано також мати різні SIM-карти. У випадку відсутності мобільної мережі ДСНС пропонує альтернативні способи комунікації абонентів та виклику екстрених служб.

Засоби стаціонарного дротового зв'язку, стаціонарні телефони - основний альтернативний варіант. Знайдіть найближчий стаціонарний телефон та будете забезпечені безперебійним зв'язком, не лише з абонентами, але й з екстреними службами.

Зв'язок можна підтримувати за допомогою месенджерів (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal, Messenger Facebook, Instagram). Умова - наявність доступу до інтернету. Якщо потрібно викликати екстрену службу за допомогою месенджера, необхідно дізнатися номер телефону відповідної служби там або посилання на профілі офіційних сторінок у соцмережах.

Можна використати смартфон як засіб радіозв'язку за прикладом рації. Для цього потрібно попередньо встановити спеціальний месенджер (до прикладу Voxer Walkie Talkie, Walkie Talkie, Two Way: Walkie Talkie). Важливо пам'ятати: вас може прослухати будь-хто, якщо випадково/навмисно потрапить на ту ж частоту. Потрібно домовитися з абонентами про виділений канал (частоту/діапазон) для спілкування. Частота обирається абонентами довільно. Радіус дії зв'язку варіюється від 60 до 100 метрів. Месенджери необхідно завантажити заздалегідь та протестувати їхню працездатність.

Якщо немає зв'язку та доступу до інтернету ДСНС рекомендує переміститися до найближчого місця, яке обладнане засобами стаціонарного телефонного зв'язку або радіозв'язку. Стаціонарні телефони є в будівлях органів місцевого самоврядування, відділеннях пошти, пожежно-рятувальних частинах, відділках поліції, станціях швидкої медичної допомоги, представництвах інших силових відомств (Нацгвардія, СБУ, ЗСУ).

 
 
 

 Алгоритм дій  у разі відключення світла: важливі поради
Коли зникло електропостачання, то необхідно вимкнути з розеток електроприлади. Це дозволить уникнути пошкодження через перепади напруги. Не варто використовувати для обігріву газові плити, оскільки є ризик отруєння чадним газом.

Якщо ви мешкаєте у багатоквартирному будинку, де є ліфт, то варто перевірити, чи там ніхто не застряг. Також слід навідатись до сусідів похилого віку або маломобільних груп. Вони можуть потребувати допомоги.

Актуальну інформацію потрібно дізнаватися з офіційних повідомлень влади або ДСНС. Якщо немає зв'язку та інтернету, то знайдіть радіо на батарейках. Коли використовуєте генератор потрібно встановити його поза межами приміщення та ділі від вікон.

До відключення електроенергії потрібно підготуватися. Варто мати вдома такі речі:

 

радіоприймач та ліхтарики на батарейках;
запас сірників, свічок і сухого спирту;
заряджений павербанк;
тижневий запас питної води, консервів або сублімованої їжі;
аптечку, включаючи особисті ліки, мінімум на тиждень.
 
Як підтримувати зв'язок у критичній ситуації by EdEra 
 Список додатків для комунікації без інтернету
BRIDGEFY
Це мобільний застосунок, який дозволяє обмінюватися текстовими повідомленнями через Bluetooth на відстані до 100 метрів один від одного. Для того, щоб зареєструватися в додатку, потрібен стабільний інтернет.

Де завантажити: AppStore та Google Play

 

TWO WAY: WALKIE TALKIE
Цей додаток дозволяє використовувати телефон як рацію. Він не просить реєстрації та логінів. Водночас усі канали для спілкування там публічні. Можна вибрати будь-який номер каналу та зв'язатися із користувачами в цьому каналі.

 

Де завантажити: AppStore та Google Play

 

BRIAR
Це додаток для обміну повідомленнями, який доступний лише для Android. Він може починати працювати без звʼязку. Тож для використання потрібно лише заздалегідь його завантажити.

 

Де завантажити: Google Play

 

SIGNAL
Це застосунок для безпечного обміну текстовими та голосовими повідомленнями, а також для відеозвʼязків. Повідомлення у ньому доставляються швидко навіть у повільних мережах, але не під час повної відсутності інтернету.

 

Де завантажити: AppStore та Google Play

 

MATRIX
Це зашифрований чат-сервер, який працює в локальній мережі провайдера. У цій мережі можна обмінюватися повідомленнями, якщо інтернет зникне.

 

Доступ до цього серверу відкрили в Києві та Харкові, повідомив консультант з цифрових технологій Віталій Мороз. Він обіцяє надіслати лінк з інструкціями в приватні повідомлення тим, хто його попросить. Публічно інструкцію поширювати не можна.

 

Bluetooth Chat
Завантажити на Android | iOS . Bluetooth-чат допоможе вам відправляти короткі повідомлення і зображення за допомогою Bluetooth. Не треба інтернету, але діапазон зв'язку між вами й співбесідником має бути до 100 метрів.